Ha a jegyvásárlás során problémát tapasztal, kérjük jelezze a foglalas@orfeumclub.hu címen vagy a +36309486448 telefonszámon!
Plakát

Feleségek és szeretők

Zenés vacsoraszínházi előadásunkon utazzunk vissza közel száz évet az időben, amikor folyt a swing és a jazz, folyt a pezsgő, a női sors pedig a férfi körül forgott. Századok óta érdekes a nő, aki csábító, végzetes, „szeretőnek való" vagy éppen az „odaadó pár", anya, házastárs, a férje hű támasza: a feleség.

Főszerepben Schell Judit, Jászai Mari-díjas színművész és Szűcs Gabi, a Cotton Club Singers alapítója, Fonogram díjas énekesnő

Ezen a nem mindennapi estén a két főszereplő – Szűcs Gabi és Schell Judit – zenéken, írásos emlékeken, naplórészleteken, önéletrajzi vallomásokon keresztül felidézik a 20. század első felének legendás nőalakjait, akik feleségek és anyák is voltak, mégis szerelmeikről, szeretőikről lettek híresek. Ők voltak koruk legismertebb „Végzet Asszonyai", ugyanakkor történeteikből mindig kitetszik a vágy: feleségnek lenni.

Izgalmas történeteket mesélnek, mozi-legendákról, híres művészekről, színésznőkről énekelnek, mint Marilyn Monroe és Marlene Dietrich, de megismerjük a rajongott, Karády Katalint és a társaságbeli úrihölgy, Böhm Aranka, Karinthy Frigyes feleségének történetét is.

Szerelemről, örömről és bánatról énekelnek, nőkről, akik olyanok, mint mi mindannyian: hol szeretők, hol feleségek: bonyolult kapcsolatban a szeretett férfival.

Felcsendülnek többek között: Wives and Lovers, a Whatever Lola Wants, az I wanna be loved by you, a Fever és a Hamvadó cigarettavég című dalok.

Szereplők:
  • Schell Judit
  • Szűcs Gabi

Rendezte: Pelsőczy Réka, Jászai Mari-díjas színész, rendező

Kapcsolódó események